BMWForum.nl zoekt Moderators om het forum te onderhouden, als je jezelf kan vinden in het onderstaande, neem dan contact op via deze link.

  • Enige kennis van phpbb is gewenst, maar niet noodzakelijk.
  • Minimaal 6 maanden geregistreerd zijn, of een zodanige activiteit met posten hebben.
  • Geregeld op het forum te vinden zijn.
  • Goed moderator werk verrichten, veranderen, doorverwijzen of verwijderen van forum berichten die niet toegestaan zijn.

N20 (te) luide koude start

Forum voor alle F30 serie vanaf vanaf 2012 - heden.

Moderator: Moderator Team

Post Reply

Topic Author
RobinBMW
Neutraal
Posts: 3
Joined: 02 Mar 2022 21:34
Type Auto: 528i e39 1996

N20 (te) luide koude start

Post by RobinBMW »

Hallo,

Ik heb een f31 328i sinds 2 jaar.
Deze heeft een after market 335i uitlaat systeem.

Mijn probleem:
Als ik de auto, met koude motor, start wanneer het buiten warmer is dan +/- 13 graden dan is de koude start erg luid en blijft die ook lang hoog in de toeren hangen. Eerst 5 seconden rond de 1.500 en dan 20 tot 30 seconden rond de 1.000. Daarna zakt die mooi naar 700. Maar klinkt die nog steeds erg luid.

Dit heb ik niet in de winter als ik de auto start als het 12 graden of kouder is. Dan eerst 5 tot 10 seconden op 1.200 toeren en zakt dan mooi naar 700. Het geluid is dan veel beschaafder. Ook tijdens het wegrijden.
Wel heb ik die extra luide start in de winter wanneer ik een klein stukje heb gereden en de motor net niet warm genoeg is na 2km rijden. Weer richting die 1.500 toeren.

Dit lijkt mij niet normaal. Iemand anders hier ervaring mee?

Kan toch niet aan de uitlaat liggen? Gezien die wel beschaafde koude start heeft als het kouder is dan +/- 12 graden.

Iemand een idee wat het probleem kan zijn?

Topic Author
RobinBMW
Neutraal
Posts: 3
Joined: 02 Mar 2022 21:34
Type Auto: 528i e39 1996

Re: N20 (te) luide koude start

Post by RobinBMW »

Hierbij een filmpje van het te luide geluid:
https://youtu.be/1ilIUiqksic?si=YpsgP3SRCupFgxe-
Post Reply

Return to “2012+ (F30, F31, F34, F35)”