Page 1 of 1

Slecht lopende motor. BMW e46

Posted: 10 Aug 2013 20:00
by Rudolf A
Voor de technici onder ons het volgende;


Sinds drie weken staat mijn BMW e46 uit 2001 bij de garage voor diagnose. Volgens de diagnose apparatuur zit er een fout in de luchtmassameter. Deze hebben wij vervangen a; 175 euro maar geen resultaat ook maar even de bougie en kabels vervangen echter geen verbetering de bobine is ook goed.De motor loopt stationair goed maar zodra je gas geeft reageert hij te laat en de motor mist vermogen met rijden. ook de massakabels naar de computer gemeten bleken goed te zijn. Volgens de garage kan het nog maar aan een ding liggen en dat is een storing in de computer zelf. De computer wordt nu opgestuurd naar een specialist in het repareren hiervan met natuurlijk het hele verhaal. De fout code is dat de luchtmassameter een temperatuur aan geeft van 120 graden.


Ik weet niet of dit bij BMW vaker is voorgekomen maar wil dit even delen misschien voor reactie en ervaring van anderen.

JA, ik baal enorm nu drie weken niet in de BMW dat is opzich al een straf, zo'n mooie auto en zo'n ,hopelijk, lullig probleem.

Groeten Rudolf

Re: Slecht lopende motor. BMW e46

Posted: 11 Aug 2013 08:01
by 325i
dat is minder voor je
ik ben benieuwd wat ze zich tellen voor de computer reparatie want bij de bedrijven die hierin gespecialiseerd zijn is het niet zo duur

Re: Slecht lopende motor. BMW e46

Posted: 13 Aug 2013 13:28
by TimBMW5
Rudolf,

Heb je een overzicht van de foutcodes.. zo ja zou je die even willen publiceren. Ik vind het namelijk een vreemd verhaal.

Mvg,

Re: Slecht lopende motor. BMW e46

Posted: 13 Aug 2013 21:16
by Rudolf A
Dat vind ik namelijk ook, een vreemd verhaal.
De auto staat momenteel bij autobedrijf Verkerk in Bunnik omdat dit een bedrijf is wat ook gespecialiseerd is in lpg.
De BMW rijd namelijk op lpg en deed dat niet goed. De garage vond een kapotte pomp aan die sowieso vervangen moet worden. De garage wil deze wel vervagen maar vond dat de auto ook eerst goed op benzine moest rijden. Het systeem geeft steeds een foutcode 172 aan met de tekst dat lucht 120 graden is. Deze storing komt af van de luchtmassameter echter deze is goed want wij hebben al twee andere erop gehad. ik schreef al dat bougies goed waren en de kabels wat rest is de computer die wordt aangeboden en hopelijk dat hier de fout zit.

Re: Slecht lopende motor. BMW e46

Posted: 20 Aug 2013 08:18
by Bommetje
Lastige situatie
Ik vraag me af - als je de auto naar een bmw dealer had gebracht - zouden ze dan ook alles wat ze omwisselen (goed of niet) of ze dat dan ook in rekening brengen ? want de garage zet jou voor een raadsel (3 weken al) jij gaat onderdelen opnoemen en zij gaan het verwisselen en in rekenining brengen ? Teminste zo klinkt het, en ik kan er ook niks zinnigs over zeggen sorry
ps; de computer gaat -in mijn autohistorie- vrijwel nooit kapot
Zoals je het verteld klinkt wel als een kapotte luchtmassameter, loopt die auto niet in noodloop ? (geel lampje aan)

Groet
Michiel

Re: Slecht lopende motor. BMW e46

Posted: 22 Aug 2013 16:24
by Rudolf A
Hoi Michiel


Even voor de duidelijkheid, de onderdelen die vervangen zijn heb ik vervangen. De diagnosekast zei dat de luchtmassameter kapot was maar dat was niet zo, achteraf, want er zijn drie meters erop aangesloten. Er is al veel geanalyseerd maar veel monteurs denken dat het alleen maar aan de computer kan liggen. Dit omdat voordat de motor gestart wordt de foutcode van de luchtmassameter aangeeft. De computer wordt nu opgestuurd naar Engeland en daar geheel doorgemeten en getest. Alleen bij reparatie worden er kosten gerekend. Even afwachten dus maar.

Ik hou je op de hoogte,


Groeten Ruud

Re: Slecht lopende motor. BMW e46

Posted: 22 Aug 2013 17:31
by hj2
Gasklephuis zou dan voor mij ook een verdachte zijn ...
Wel raar ja. Kom maar op met de foutcodes... !

Re: Slecht lopende motor. BMW e46

Posted: 22 Aug 2013 21:37
by Rudolf A
Foutcode 172 de temperatuur zou volgens de computer van de BMW 120 graden bedragen. Dit geeft de computer aan voordat de auto gestart is. Bij het stationeer lopen is er niets aan de hand maar bij gas geven gaat het fout reageert laat op gas en mist vermogen bij het rijden. Hij trekt geen valse lucht bougies en kabels en bobine zijn goed. Stekers zijn door gemeten ook de bedrading van motor naar computer is okay dus ja wat blijft er over.

Re: Slecht lopende motor. BMW e46

Posted: 02 Sep 2013 14:17
by Bommetje
Dat de motor raar loopt is opzich niet zo gek, omdat hij het mengel aanpast op die 120 graden foute waarde.
Stekkertjes ook niet beschadigd ? of aan de computer zijde, misschien water via via op de connector gesijpelt ?

Maargoed hij is al naar Engeland, ben benieuwd

Re: Slecht lopende motor. BMW e46

Posted: 02 Sep 2013 22:52
by Rudolf A
Deze week komt de computer terug, ik laat het weten kan zelf ook niet wachten.
Ik heb de auto niet zo lang nog, maar hoe zijn de reactie's van de E 46 qua kwaliteit?

Groeten Ruud

Re: Slecht lopende motor. BMW e46

Posted: 07 Sep 2013 01:18
by Rudolf A
ZOoooooooooooooooooooo


Eindelijk vanmiddag het verlossende telefoontje van de garage. De BMW rijd weer perfect. :lol:
Er zat toch een storing in de computer die in Engeland gerepareerd is.

Maandag a.s. ga ik hem weer ophalen na bijna 5 weken van gemis. :nou:


Bedankt voor het meeleven de patiƫnt is weer Alive. :ja:

Re: Slecht lopende motor. BMW e46

Posted: 07 Sep 2013 08:40
by hj2
Congrats!

Re: Slecht lopende motor. BMW e46

Posted: 08 Sep 2013 07:58
by 325i
In Engeland ook nog wel... En dat terwijl we hier specialisten genoeg hebben zitten die het kunnen repareren
najah gelukkig is ze weer in orde dat is de hoofdzaak :ja:

Re: Slecht lopende motor. BMW e46

Posted: 09 Sep 2013 13:41
by Rudolf A
idd hij is weer in orde en de lpg pomp is ook vervangen.